RSS

Gezmek üzerine

Feci şekilde bir yay burcu mensubu olarak, yay oldum da, bir ok olamadım vallahi… Ok yaydan çıkmış gitmiş olsa gerek ama garibim yay kalmış buralarda.

Gezip tozmak çok hoşuma gidiyor. Ancak “tozma” kısmı açıkçası beni çok açmıyor; “sırtta çanta, ayakta bot, çadırın tavanında elim kadar böcekler” nedeniyle çadır taifesi de olamadım her ne kadar bir zamanlar sefil koşullarda epey seyahat ettimse de… Yani gezmeyi severken, tozmaya pek sevecenlikle bakamıyorum doğrusu.

Maceracı tarafım popüler gezi rotaları haricinde yerleri çok merak ediyor ama kendimi sandığım kadar da maceraperest olamadım (kendime samimi itirafımdır bu arada, umarım “kendim” duymuştur da yakamı bırakır gayrı…) Cabo Verde’ye gitmek istiyorum mesela (neden çözemedim hala), Madagaskar’a, Windhoek’e, Val Paraiso’ya… İstiyorum ki bir yandan açayım atlası, basayım parmağımı çocukluğumuzda oynadığımız gibi, neresi gelirse…

Ama iş güç diğer yandan, istediğim sıklıkta ve uzaklıkta seyahat edemiyorum. Bu aralar bir de karbon ayak izimiz filan gibi kafa karıştıran kavramlar düşlerimi şaşırttı. Uçsam bir türlü, uçmasam bir tankere tayfa yazılacak halim de yok… Gezeceğim diye dünyanın karbon dengesini bozacağım. Eh o zaman “bırakın arkadaş kulübesine bağlı kalsın” diyerek, tasmamı kemirmeye devam ediyorum, yakın coğrafyaları keşifle yetiniyorum.

Olur da ipimi koparıp gidersem oralara, fotoğraflar anlatırım bir gün elbet… Şimdilik kulübenin yakın civarı ile yetininiz anacığım.

Not: Bir iki kere uzaklara gitmişliğim de oldu ama. Gezerken gördüklerimi yan tarafta “Veni Vidi Vıdıvıdı” başlığı altında topladım. Çektiğim fotolarla da süsledim.  Okumak isteyen olursa oradalar yani.

Reklamlar
 

8 responses to “Gezmek üzerine

 1. selma

  05/15/2010 at 14:01

  Evet, bizimde ipimiz cok uzun degil ama yakinlarda cok kesfedilecek seyler var.
  s

   
  • Ebruli Kedi

   05/17/2010 at 20:09

   Evet Selma’cığım, yakın çevresine bile baksa insan bir çok değişik şey görebilir. Yeter ki bakmasını bilsin.

    
 2. gulden akkan

  10/29/2011 at 13:49

  BEN DİYORUMKİ…GENÇLİK EN GUZEL ZAMANDIR GEZMEK İÇİN…UZAK YERLERI GÖRMEK ÇOK GEREKLIDIR…YAKINLAR ELININ ALTINDA VE KOLAY….AMA UZAKLAR ÇOK AMA ÇOK ŞEYLER KATIYOR INSANA…HARMANLIYORSUN HEPSİNİ KAFANDA ÇOK GUZEL ŞEYLERİ ORTAYA SERIYORSUN…SENIN GIBI İÇİ TAŞAN BİRİ İÇİN OLAMAZ OLMAZ BIR ŞEY….

   
  • Ebruli Kedi

   10/29/2011 at 16:27

   Fırsat buldukça gidiyorum bir yerlere ya yakın coğrafyalar daha ilginç gelmeye başladı bana şu sıralar.

    
 3. B.B.

  02/07/2012 at 21:48

  Belki şu yazının yardımı olur 🙂
  https://ebrulikedi.com/2012/01/15/haydi-refleksi/

   
  • Ebruli Kedi

   02/07/2012 at 22:43

   Sevgili Bibi,
   Haklısın. Ben de artık “haydi” demeye başladım kendi kendime. Yarınki yazıma bak o zaman. 😉 Ayrıca pek haklısın; e-mail niye gerekli olsun ki? Kalpler bir olsun yeter… Uğradığın için teşekkürler. 😉

    
 4. Ugur

  05/05/2012 at 10:18

  Merhaba Ebruli Kedi yazılarını takip ediyorum bende senin gibi gezmeyi,tozmayı ve özgür yaşamayı seven uslanmaz yay burcuyum.Gezi yazılarının yanında özel ve gizli mekanlarını yazıya aktarmanı bekliyorum

   
  • Ebruli Kedi

   05/05/2012 at 11:08

   Merhaba Uğur Bey,
   Ah biz yay burçları… Dünyanın eğlenceli insanlarıyız sanırım. Gezip tozmayı elimden geldiğince, bütçe elverdikçe yapmaya çalışıyorum. Güzel bir şeyler bulursam hemen paylaşırım. Teşekkürler ziyaretiniz ve notunuz için.

    

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: