RSS

23 Nisan kutlu olsun!

23 Nis

23nisanSevgili çocuklarımız. Borcumuz var sizlere.

Temiz ve adil bir dünya, insanların mutluluğunu amaç edinmiş temiz politikalar, her birinize eşit eğitim ve sağlık olanakları, çalışan çocuk sayısının sıfıra inmesi, aile içi şiddetin sıfırlanması, mutlu ve oyunlarla bezenmiş, ehil öğretmenlerle beyninizin ve bedeninizin, ruhunuzun eşit geliştirildiği modern okullar, okumak istediğiniz en son noktaya dek devlet desteği, çocuk gelinlerin kalmadığı ve eğitimli kadınlar olarak ülkeye kazandırıldığı bir ülke düşlüyoruz.

Dünya üzerinde de değişimler oluyor. İnsanlık yavaş yavaş doğanın değerini keşfediyor; temiz tarım, nükleersiz yaşam, denizlerin temizliği, ormanların korunması, hayvan hakları, atalardan kalan tohumların yaşatılması üzerinde çalışıyoruz. Diğer yandan ruhumuzu da temizlemeye çabalıyoruz; özümüze döneceğimiz ve sevgiyi tekrar keşfedeceğimiz bir dönüşüme doğru yol alıyoruz.

Ülkemize gelince, 1920’den bu yana geçen nerede ise bir yüzyılda epey yol katettik. Ama şu sıralar ayağımız ufak bir taşa takıldı. Merak etmeyin, silkinir, temizlenir devam ederiz yola. El ele, artık yorulmuş olan bizlerin değil sizlerin açacağınız yeni yollarda, neşe ile şarkılar söyleyerek…
Umudumuz tükenmedi. Yalnız değilsiniz. Bir çok insan kendi köşesinde bu düşün gerçekleşmesi için çalışıyor. Bizlerde bizim yaşadıklarımızı sizler yaşamayın diye deneyimlerimiz ve sevgimiz ile buradayız.

Bayramınız kutlu olsun. Yüzünüz yere bakmasın. Yollarınız açık olsun.

Reklamlar
 
2 Yorum

Yazan: 04/23/2015 in İnsanlık halleri

 

2 responses to “23 Nisan kutlu olsun!

 1. Hüseyin Düver

  04/23/2015 at 14:13

  Ben de çocukluk üzerine ve bugünkü Masallardan fantastiğe beraber büyüdüğüm kitaplar yazılarımı çocuklara ayırdım. Bayram eski güzelliğinde geçmiyor kesinlikle ama Ata’ya bu anlamlı gün için sonsuz teşekkürler.

   
  • Ebruli Kedi

   04/23/2015 at 14:18

   Biz büyüdük, memleket hep karışıktı zaten. Bayramlar biz onları unutmadıkça güzel. Çocukluk ise en güzeli… Teşekkürler yorum için.

    

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: