RSS

Bahar Mırıltıları…

05 May

Bahar geldi. Baharı, doğadaki uyanışı, kışlık kabuğumuzdan çıkıp tenimiz sıcak güneşe kavuşurken içimizdeki pırpırları, tan ağarırken uyanan kuşları, dikkatlice dinlesek neredeyse duyabileceğimiz kadar hızla büyüyen yaprakların neşesini, kır çiçeklerinin alçakgönüllü çabalarını kutsamak gelir insanın içinden. Doğanın parçası olduğunu bahar vakti daha kolay anımsar insan. 

İşte bu duyguları kutlamak için senede bir defa HIDRELLEZ var. Binlerce yıldır süren bir bereket ve şükran ritüeli…

Bu gecenin karanlığı sabaha ağarken, bizi göğsünde besleyen doğanın bereketi, geceden yazıp, çizip minik bir gül çalısının dibine bırakacağınız dileklerinizi okşayacak. Sevecen bir rüzgar sesi, “Aaaaah, bak hele, yavrum neler dilemiş..” diyerek bu dilekleri siz uyurken tekrar kulağınıza taşıyacak.

Siz doğadan dilediğinizi sanıyorsunuz. Aslında kendinizden dilediniz, biliyorsunuz değil mi? Bu gece, kendinize gönlünüzün derinlerinde yuvalanmış isteklerinizi anımsatıyorsunuz. Ve içten içe, bu dilekleriniz, siz farkına varmadan, karın altından akan dereler gibi, sizi mutlu edeceğini aslında yürekten bildiğiniz yöne doğru akıyor.

“Yapamam-edemem-dünyada olmaz!” diye pışpışladığınız dilekleriniz de doğa ile birlikte uyanıyor. Ve bir gün bakıyorsunuz ki isteğiniz olmuş… “Aaaa, diyorsunuz, Hıdrellez de dilemiştim… Bak oldu…”

O yüzden bu gece “ne dilerseniz dileyin” doğadan. MUTLU BAHARLAR.

Dilekağacı

Reklamlar
 
 

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: