RSS

Ağaçlardan Öğrendik Bir Olmayı…

02 Haz

ImageSalim kafa ile oturup yazayım istedim ama kafam uçuşta…. Şimdi eylemciler Taksim Meydanı’nı ve GeziParkı’nı temizlemiş, çiçekler dikiyorlar.  

Şu ağaçların bize öğrettiklerine bakın hele… Üç beş çapulcu ve beş on ağaç, ülkeyi kenetledi birbirine…

Olan biten çok önemliydi. Bireysel volkanlarımız patlayıp, kocaman bir akım oluşturdu. Önüne geleni sürükledi, fark gözetmeksizin geçtiği yolları temizledi. Yaşananlar, katılsın katılmasın herkesin değişmesine yol açacak. Şimdi bu mümbit topraklarda bakalım neler yeşerecek?

Ama ben ülkemi ve insanını biraz tanıyor isem, duygusal patlamalarla  ifadesini bulan eylemler, yakıtını çabuk tüketir. Şimdi haklı çıkmamak için dua ediyorum. Arkası gelsin ne olur diye dua ederken buluyorum kendimi…

Ne mi istiyorum?

Gücünün farkına varan dünün “apolitik” gençlerinin, içinde yaşlanacakları, çalışıp, evlenip, çocuk yetiştirecekleri bu ülke için beyin güçleri ile bir şeyler ortaya koymak için bir araya gelmelerini istiyorum. Stratejik ve analitik düşünmelerini, sorunlara işaret koyup, tek tek hepsine çözüm getirmelerini istiyorum.

Barış içinde yaşamak istediklerini görüyorum. Facebook’uma “Biz %60 oy alınca, yüzünü görmek istiyorum senin!”  diye mesaj atan genç arkadaşıma “Gel biz sevgide buluşalım çünkü insanız. Sayfana baktım, kuş resimleri var. Kuşların ve ağaçların hakkını kim koruyacak? Senin başına bir şey gelecek olsa güvencen benim. Kanımın son damlasına kadar yanında olurum. Ben de senin benim hakkımı koruyacağına  sonsuz güven duyabildiğim gün, bu ülke mutlu bir yer olacak. Demokrasiye inanıyorsan, seçimi beklemez, ağaçların, kuşların hakkını da benim hakkımı koruyacağın kadar korursun.” yazdım.

O terbiye sınırlarında dolaşan mesajını düzeltme ve özür olarak algıladığım şu cümleyi yazdı bana: “Sevgiyle yapılan her şey güzel olur. İnşallah… Ama sizin de muhalefetde iş yok.” Şaşılacak şey. Bak anlaştık işte…

Ortak bilinç ve birleşik alan böyle bir şey…  Dün o parkta başlayıp yurt sathına yayılan eylemler, titreşimimizi değiştirdi. Farkında mısınız? Bu sabah daha mutlu bir ülkeye uyandık.

Yeğenim Deniz’e kız kardeş geliyor. Bugün yarın burada olacak. Onların ve tüm çocuklarımızın  büyüyeceği bu güzel ülkeyi yaşanılır yapmak hepimizin borcu.  Bir ağaç gibi hür ve tek başına ama bir orman gibi kardeşçe bir arada yaşayacağımzı günleri hak ediyoruz. Hepimiz ama hepimiz, daha medeni bir ülkeye ve daha iyi yönetimlere layığız.

Bu gençler onu da başarır. İlk defa yaşlılık yıllarından korkmuyorum…  Şimdi eylem zamanı. Daha çok işimiz var… Çalışmaya devam… İşleyen demir ışıldar…

Yeşilimiz bol olsun. Daha Belgrad Ormanı var hakkı savunulacak. Maskeleri ve Talcid’li su  şişemi saklıyorum. Ya siz?

Image

 

Reklamlar
 
1 Yorum

Yazan: 06/02/2013 in İnsanlık halleri

 

One response to “Ağaçlardan Öğrendik Bir Olmayı…

  1. konya web tasarım

    07/29/2013 at 11:08

    Tamamen katılıyorum ve sonuna kadar destekliyorum. Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

     

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: