RSS

Kedi ve yaşlı kız tefrikası – 4. bölüm

21 Ara

Yeni evime taşındıktan sonra (ki yaşlı kızım diyorum ben ona) birlikte yaptıklarımızı sizlere yazacaktım düzenli olarak. Bir sene geçmiş aradan, bir kaç yazı dışında bir şey yazamamışım… Yaşam harala gürele akıp giderken, yeni planlar, yeni işler, oluşlara kaptırıp kendimi  yaşlı kızımla, şimdi altı aylık olan ilk kedimle, dostlar ve arkadaşlar ile yaşam akıp geçiyor.

IMG-20121112-00558Yılbaşı geliyor diye evin önüne, kapının üzerinde sallanan peri ışıklarından süsler yaptım. Gece olunca yakıyorum.  Komşularım da niyetlendiler güzel olunca. Ama sonra sadece bir tanesi süsledi camının önünü. Oysa ben bütün sokak ışıklansa diye heves etmiştim. Belki gelecek seneye yaparız önceden organize olup.  Benim ışıklarımın minik ampullerini  gelen geçen çıtlatınca, her akşam kabloları ekleye, yapıştıra canım çıkıyor. Belki de kendiliklerinden kırılıyorlardır. Bilemedim.

Evin mutfağında yemek sohbetleri yapacağız diye yola çıkmış idik.  Bazen iyi bir niyet koyunca ortaya, koşullar, insanlar, her şey güzelce ve zahmetsizce bir araya geliyor.  Çok sağlam bir konuşmacı listesi ile Ocak ve Şubat ayında her hafta Çarşamba veya Perşembe günleri başlayacağız. Nisan’a kadar program oluştu aslında. Baharda geziler ile süsleyeceğiz takvimimizi.  Çok heyecanlı. Web sitesini yapınca, programı buradan da yayınlarım. Katılmak isteyen olursa, bize haber versin.

Web sitesini de kendim yapıyorum. Her şey “ev yapımı” olsun bari…  Epey zamanımı alıyor. Bir de yemek ile ilgili İngilizce blog açtım. Zaman içinde Türk mutfağı ile ilgili sağlam bir kaynak olsun istiyorum. Şimdilik amatörce başladım ama çok malzeme var elimizde… Düzenleyip, çevirip, ya da sıfırdan yazıp blogu canlı tutmak gerek.  Bunun için de epey okuma ve araştırma yapmak gerekli. Gerçekten mutfağımızın zengin kültürünü ve birikimini anlatabilmek istiyoruz.  Bir kaç kitap fikri de gelişti kafamızda. Bakalım neler olur.  Nazlı ile birlikte çalışıyoruz üzerinde.

İngilizce yemek blogumuza şuradan ulaşabilirsiniz:  www.kuzine34.wordpress.com

Üsküdar-20121122-00567Lola çok mutlu ve sağlıklı. Sürekli gurulduyor. Ikea’dan aldığım kirpisini atıyorum, tekrar  getirip ayağıma koyuyor oynayalım diye. Köpek gibi… Sabah yastığımın kenarına bırakılmış kirpi ile uyanıyorum. Bekliyor ki ben kalkınca oynayalım.

Bizden haberler böyle… Kıyamet de kopmadığına göre, güzel güzel yaşamaya devam edeceğiz inşallah.  Haftasonunuz güzel, içiniz sıcak olsun.

Reklamlar
 
 

Etiketler: , ,

6 responses to “Kedi ve yaşlı kız tefrikası – 4. bölüm

 1. Ebru

  12/21/2012 at 20:30

  Takipteyim Petekom. Konuşmacı listesini merakla, heyecanla bekliyorum. Super olacak, super.

   
  • Ebruli Kedi

   12/23/2012 at 13:37

   Ebrucuğum, göndereceğimdir… Sevgilerle…

    
 2. keshishadam

  12/24/2012 at 14:40

  Işıklar çok güzel gözüküyor, resmen bayıldım diyebilirim. Eminim sadece kapı ve pencerenizde değil insanların gönüllerinde de küçük ampüller yakıyorsunuzdur.

  Yoga öğretilerinden birisi de soba teorisidir. Kısaca özetlemek gerekirse bir yerde soba yanıyorsa ona yaklaşan ısınır, ve ısınmak kişinin iyi veya kötü bir insan olmasına bağlı değildir. Etrafınızda olmanın böyle birşey olduğuna inanıyorum, ben sobayı uzaktan görerek ısınıyorsam yakınınızdakilerin soğuktan korkmasına gerek yok.

   
  • Ebruli Kedi

   12/24/2012 at 15:29

   Ne güzel bir iltifat ettiniz. Teşekkür ederim. Umarım öyledir. Bebecik ne yapıyor bu arada? Keyfi yerinde mi?

    
 3. keshishadam

  12/25/2012 at 12:18

  Bebeğimiz uykuya dalma sorunu yaşıyor, yeni yeni ele avuca gelmeye, gülmeye başladı. Bazen mutluluktan gözlerimiz yaşarıyor ama işin zor kısımları da varmış, herşey güllük gülistanlık değil açıkçası 🙂

   
  • Ebruli Kedi

   12/26/2012 at 11:57

   İlk bir sene biraz zorlu; yepyeni bir düzen, size emanet bir can. Ama bıcır bıcır konuşmaya başladılarmı tadına doyum olmuyor. Minik burnuna b ir öpücük kondurun lütfen. Sevgiler…

    

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: