RSS

Atsushi Miyazaki’ye teşekkürlerimizle…

11 Kas

Van’da hayatını kaybeden Japon doktor iş başvurusunda insani yardım yolu ile dünya barışına katkıda bulunmak istediğini belirtmiş. Tek yapabileceğimiz anısı önünde şükran ile eğilip, acılı ailesine duygularımızı anlatan bir e-posta göndermek olabilir diye düşündük arkadaşlarımla. Aşağıdaki mektubu kaleme aldım.

Şu adrese gönderebilirsiniz:   aarj@aarjapan.gr.jp

Yukie OSA
Chairperson of AAR JAPAN

Ms. OSA,

We regret deeply the loss of AAR JAPAN’s staff, Atsushi MIYAZAKI.
His kindness, willingness to help people in need and his resolve to help peace on earth through his endeavors will always be remembered with gratitude on our part. His memory will stand as an example of how we, as human beings, should always unite as one not only in times of peril and hardship but also in times of peace and prosperity.

With your kind assistance, we would like to extend his family our deepest condolences and heartfelt prayers. May his soul rest in peace.

İsminiz….

Teşekkürler.

16.11.2011’DE MESAJIMIZA GELEN YANITI ÇEVİRİSİ İLE YORUMLAR BÖLÜMÜNE EKLEDİM.

Reklamlar
 
4 Yorum

Yazan: 11/11/2011 in Uncategorized

 

Etiketler: , , ,

4 responses to “Atsushi Miyazaki’ye teşekkürlerimizle…

 1. Saba Gamze

  11/11/2011 at 20:03

  Çok iyi düşünmüş ve hayata geçirmişsin. Eline sağlık. Keşke herkes senin kadar duyarlı olabilse.

   
 2. Ebruli Kedi

  11/16/2011 at 18:58

  Aşağıda Van’da depremde hayatını kaybeden rahmetli Atsushi Miyazaki’nin çalıştığı yardım kuruluşu direktörüne çektiğimiz baş sağlığı mesajına karşı yazdıkları cevabı görebilirsiniz.

  Dear Sir/Madam,

  We would like to express our sincerest appreciation for your touching words of condolence and support in regards to AAR JAPAN staff members, Atsushi Miyazaki’s passing and Miyuki Konnai’s injury.
  We have received hundreds of messages from around the world and your thoughtfulness is not only a comfort, but also a source of strength for all of us in this difficult time.

  Mr. Miyazaki’s body returned to Japan on November 13th and has been reunited with his family. Konnai is still recovering at a hospital in Turkey and plans to return to Japan soon.

  We would like to take this opportunity to express our deepest condolence to the victims who lost their lives in the recent earthquakes, and extend our sympathy to those who survived.
  We truly hope that all of those who have been affected by this tragic event can overcome the hardships and return to their normal lives as quickly as possible.

  Tesekkur ederim.

  Yukie OSA
  Chairperson of the Board
  Association for Aid and Relief, Japan (AAR JAPAN

  —————————————————-ÇEVİRİSİ—————————-

  Sayın Bay / Bayan,
  AAR Japonya ekibinden Atsushi Mİyazaki’nin ölümü ve Miyuki Konnai’nin yaralanması ile ilgili duyarlı başsağlığı dileğiniz ve destekleriniz için en içten takdir duygularımızı iletmek isteriz.

  Dünyanın her yerinden yüzlerce ileti aldık ve sizlerin düşünceli tavrı bizleri bu zor günümüzde sadece rahatlatmakla kalmıyor aynı zamanda bizlere güç de veriyor.

  Bay Miyazaki’nin naaşı 13 Kasım’da Japonya’da ailesine teslim edildi. Konnai ise halen Türkiye’de bir hastanede tedavi görmekte ve yakında Japonya’ya dönmeyi planlıyor.

  Biz de bu vesile ile son depremlerde yaşamlarını kaybedenlere taziyelerimizi sunar ve geride kalanlara iyilik dileklerimizi göndeririz. Bu üzücü olaydan etkilenen herkesin bir an önce normal yaşamlarına geri dönebilmesi en büyük umidimiz.

  Teşekkür ederim

  Yukie OSA
  Yönetim Kurulu Başkanı
  AAR Japonya

   
 3. arkadaş

  05/17/2012 at 09:50

  süpersiniz ya

   

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: