RSS

Erkek kapalı kutu olursa…

01 Şub

Bir sürü kendini bilmez kadın da onları açmaya çalışır. Kadınlar bunu hep yaparlar.

Kapalı kutulara dayanamaz kadınların çoğu. Çoğunun elinde de doğru dürüst bir alet yoktur ha! Cımbız, tornavida, keski, çekiç, dinamit… Allah ne verdiyse fıtrat cinsinden, her kadın kendi meşrebince açmaya çalışır elindeki kutuyu.

Kutunun niteliklerinden bağımsız, neredeyse içgüdüsel bir durum sanki bu… Mecazi kutumuz sırçadan yapılmış olabilir. Bir bakarsın kendini ellerine teslim ettiği kadın ayakkabısının topuğu ile tepesine vura vura açmaya çalışıyor. Belgesellerde fındık kırmaya çalışan maymunların beceriksizliğini anımsatıyor çoğu kadının kutuyu açma çabaları bana.

Kutuyu açtın diyelim… Büyük beklentilerle, için titreyerek heyecandan… Sür-pürüüüüüz.

İçinden çıkana bakıp bakıp “Aaaa, bu da ne şimdi?” diye kapayamazsın ki tekrar… Kutudan çıkan sür(pürüz) ile ne yapacağını bilmeden yıllarca sürüklenen, “Ne yapayım şimdi ben bununla?” diye dolanan da bir sürü kadın var etrafta. Kendilerine bile itiraf edemiyorlar bıkkınlık ve bezginliklerini….

Kadın ve erkeklerin halleri üzerine derin derin analizlere girişilebilir tabii. Ben onu yapmayacağım; bu konu epey sıkıcı. Çok kitap var; merak eden okusun.

Ben bugün Sünger Bob modundayım… “Kutu kutu pense, Hanya’yı Konya’yı geç olmadan kendi görse” deyip, orada bağlayayım konuyu. Hanya da Konya da pek matah yerler değil ya…

Neyse, kutu olan isterse üstüne alınsın. Kendini acemi ellere teslim etmeden iyi düşünsün. Açılıp açılmamak, kafasına topuk yiyip yememek her kutunun kendi sorumluluğudur…

Bir tek çözüm var sanki… KAPALI KUTU OLMAMAK…

Reklamlar
 

Etiketler: , , ,

6 responses to “Erkek kapalı kutu olursa…

 1. Şeniz Pamuk

  02/02/2011 at 01:02

  Ya da kutunun dışına taşanlarla yetinmek. Bu da kadın aklını yeterince zorlamaz:))

   
 2. Nur

  02/16/2011 at 15:29

  Merak kediyi öldürür derler ya, işte tam o hesap. Kutu kapalı ise bırak öyle kalsın. Sana mı kalmış ( Indiana Jones heyecanıyla) o kutunun içinde neler olduğunu hayallerle süslü, sürü sepet emek çabayla açıp görmek? Üstüne üstlük % 50 hayal kırıklığı ihtimaliyle. Çile çekerek Nirvanaya ulaşmak gibi bir emelin varsa daha anlamlı yollar var.
  Öte yandan, içinde güzelim bir inci besleyen istiridye bile zaman zaman açılıp kapanırken bu kutu için ne denir bilmem ki?
  Herhalde kapalı kalmak ciddi bir imaj meselesi, yoksa içine konulabilecek lokum,çikolata,akide,oradan buradan kalmış anı kırıntıları ihtimalini düşünerek mutlaka hiç olmazsa aralık kalırdı

   
 3. supsun

  02/20/2011 at 21:29

  belki de biz artık akıllanıp kutunun dışında gördüklerimizle yetinmeyi, içini açıp bakmaya çalışmamayı öğrenmeliyiz.
  Çünkü bazen o kutuyu açtığımızda konuşan bebeğin karnını deşip nasıl konuştuğuna baktığımız zamanlardaki gibi hem bebeği bozup sesini kesiyoruz hem de artık hiç bir şey eskisi gibi olmuyor.
  Unutmayalım ki kutu söz konusu olunca açmak ya da açılmak isteyen hep kadınlardır. Biz konuşmayı, analiz etmeyi, sevdiğimiz hakkında her küçük detayı öğrenmeyi ”sevgi”nin ana şartı gibi görürüz.
  Sevdiğimizin sevdiği yemeği, rengi, müziği, müzik grubunu, annesini, babasını, eski kız arkadaşını, eski kız arkadaşı ile ayrılma sebebini , aklımıza gelebilecek her detayını bilmek isteriz. Halbuki bazen her şeyi bilmek sevdiğimizi eskisi kadar sevmememize, ya da onun bizim karşımızda eskisi kadar rahat ve mutlu olmamasına yol açar ve tekrar yazıyorum; hiç bir şey eskisi gibi olmaz.
  Bir erkeğin birini sevebilmesi için ise bütün bu detayları bilmesi gerekmez, onlar bizler kadar detaya inmeden de birini sevebilirler.

  Diyeceğim o ki; ortadaki kutu kapalıysa bırakalım öyle kalsın, kutunun kapalı halini seviyorsak, o bize yetsin. Kapalısını sevmiyorsak, ama kendiliğinden açılmıyorsa, o zaman da bu işin yürümeyeceğini bilelim ve işimize bakalım.

  Hayat kapalı kutuları zorla açmaya vakit harcayamayacak kadar kısa:=))

   
  • Ebruli Kedi

   02/20/2011 at 21:42

   Satır aralarını okuma yeteneğine hastayım demiş miydim?

    
 4. Burçin Tarhan

  03/01/2011 at 00:12

  Bir de kutuyu açmaya çalışmayanlar var ama bu sefer de kutu kendiliğinden açiliveriyor. Nasıl bu kutunun içindekileri merak etmez diyip sıkıntıdan çatlayıp açılıyorlar. :))

   
  • Ebruli Kedi

   03/01/2011 at 00:14

   Zaten açılmaya meyyaldir de aklınca cool takılıyordur o… 😉

    

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: