RSS

Ruhun iri kıyım koruması…

25 Ara

Ruhunuzun dış kapısında, her daim elinde koca bir kazma sapıyla nöbet bekleyen  ve ancak içeri gözü tuttuklarını sokan, iri kıyım bir koruma olduğunu düşünün. Cahil, küstah, saldırgan, kendine göre kuralları olan ve kontrolü eline geçirmiş biri.  Üstelik güçlü bir görev aşkına ve değişmez bir sorumluluk hissine sahip, sadık bir koruma; EGOMUZ

Zaman zaman varlığından sıkılıp, işten çıkarmak için türlü numaralar çekseniz de, gider gibi yapar ama ertesi gün bakarsınız ki yine kapınızda bitmiş. Türlü kendine acındırma numaraları çeker.  Cahil mahil ama ağzı çok iyi laf yapar, türlü ikna yöntemleri vardır. Tehlikeler uydurur, sürekli korkutur sizi.. Yutarsınız.  “Hadi kal bakalım ama ayağını denk al” dersiniz.. İki gün uslu durur, sonra bir bakarsın birini daha pataklamış. “Ne yaptın yahu?” diyecek olursunuz,  dellenip sizi de pataklar. On gün rapor alırsınız, ruhunuz yerlerde sürünür.. Geri döndüğünüzde yine oradadır. “Demedim mi sana, tehlikeler her yerde. Bak nasıl feci dayak yedin” der. Kendi yaptığını unutacak kadar da yüzsüz ve şuursuzdur. 

Yaşamımızı batağa çeviren beklentilerin mayalandığı, fokur fokur kaynayan küpe sürekli bir şeyler ekler ve her sabah çayınıza, akşam çorbanıza katar çaktırmadan. Gece yattığınızda da yastığa değmeden kafanız tüm günün kazançlarını kuruşuna kadar eline teslim ederiz..

Yüreğimizin kapısındaki bu beter korumadan kurtulmanın yolu nedir?

Reklamlar
 
 

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: